Şehir İçindeki Motorsuz Araç: Yayalar!

Şehir içinde araç kullanımı tecrübeyle sabit değildir. Trafikte yaşanılacak senaryo ve durumlar sabit olmadığı için algılarımız ve dikkatimiz her zaman üst seviyede olması gerekir. Yayalar adeta motoru olmayan araçlar gibidir. Ve sayısı şehir içinde oldukça fazladır! Bu araçların hiçbir koruyucu ve güvenlik ekipmanı olmadığı için öncelik her dem yayanındır!

Sıfır Araç Alırken Gerekli Belgeler

Sıfır araç alırken hangi belgelere ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz? İşte yanınızda olması gereken liste…

Rampada Araç Nasıl Park Edilir

Otomobil kullanmanın en can sıkıcı bölümlerinden biri de park etmektir. Özellikle rampada ya da yokuş aşağı park etmek ustalık isteyen bir işmiş gibi gözükse de püf noktalarını bildikten sonra çok basit gelecektir. Aracı yukarı ya da aşağı istemsiz kaçırmak en çok korkulanların başında gelir. Günümüz teknolojisinde üretilen birçok otomobilde artık yokuş kalkış asistanı, park asistanı gibi yardımcı donanımlar yer alıyor. Bu araçlar her koşulda daha kolay kullanım sunuyor.

İkinci El Araç Satımında Gerekli Belgeler

Aracınızı satmak istiyorsunuz ama gerekli belgelerin listesini bulamıyor musunuz? İşte ihtiyacınız olanlar…

Ekonomik Araç Nasıl Kullanılır

Otomobil kullanımında en sıklıkla yapılan hataların başında yüksek devirli kullanım geliyor. Yüksek devirli kullanım esnasında aracın motoru daha yükse yakıt tüketir. Yüksek devirli araç kullanımı yakıt ekonomisini de etkiler.  Dizel veya benzinli motor farklılıkları bu durumu değiştirmez. 

Antalya Otoshow için hazırlıklar başladı…

Antalya Otoshow için hazırlıklar başladı…
 
Tüm Türkiye’den ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanan ve bölge ticaretine katkı sağlamayı hedefleyen ANTALYA OTOSHOW Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı, ODD Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin işbirliğiyle, 13-18 Mart 2018 tarihleri arasında, Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.